Próby wyrywania konstrukcji PV
Kluczowe, a niedoceniane
W przypadku budowy farm fotowoltaicznych, bądź też przemysłowych instalacji PV, których koszt z reguły liczony jest w milionach złotych, zasada powinna być jedna – inwestujemy wyłącznie w sprawdzone i solidne zestawy produktów, zapewniające odpowiednią jakość oraz bezobsługowe wieloletnie użytkowanie. Kwestią, na którą chcielibyśmy zwrócić uwagę, jest procedura prawidłowego doboru i montażu gruntowych konstrukcji pod panele fotowoltaiczne, a uszczegóławiając – testy wyrywania konstrukcji PV.
Znaczna część inwestorów przy doborze konstrukcji bazuje wyłącznie na badaniach geotechnicznych podłoża gruntowego, które ukazują jedynie warstwy gleby, stopień ich zagęszczenia lub stopień plastyczności oraz poziom występowania wód gruntowych.
Takie dane obrazują doskonale zmienność gruntów w granicach inwestycji, ale nie gwarantują prawidłowego określenia głębokości posadowienia słupów konstrukcyjnych. Tylko przeprowadzone próby wyrywania w połączeniu z analizą badań geotechnicznych ukazują pełne dane potrzebne do odpowiedniego doboru konstrukcji.
Sam proces prób kafarowych polega na wykonaniu szeregu pomiarów za pomocą kafara oraz elektronicznej wagi (zamontowanej pomiędzy młotem kafara a pogrążonym w gruncie palem). Mierzone są siły na głowicy profilu podczas próby wyrwania go z gruntu. Otrzymane podczas testów wyrywania profili wyniki pozwalają na ustalenie optymalnej długości profili stanowiących posadowienie farmy fotowoltaicznej.
W przypadku firmy Innotech badania nośności profili na wyrywanie wykonywane są za pomocą nowoczesnego samojezdnego kafara BIPROMASZ KB-4G, wyposażonego w inklinometr oraz wagę hakową fińskiej firmy Tamtron Oy. Całość procedury analitycznej podsumowana jest w raporcie powykonawczym podpisanym przez osoby z uprawnieniami konstrukcyjno-budowlanymi, co gwarantuje posadowienie konstrukcji zgodnie ze sztuką budowlaną.
Otrzymane podczas testów wyrywania profili wyniki pozwalają na ustalenie prawidłowej długości profili stanowiących posadowienie farmy fotowoltaicznej w poszczególnych miejscach terenu inwestycyjnego, optymalizując koszty materiału.
Dane zawarte w raporcie są niezbędne do otrzymania gwarancji na konstrukcję PV oraz do ubezpieczenia inwestycji.
Palowanie konstrukcji
fotowoltaicznej
Instytut Partnerstwa Gospodarczego i Nowych Technologii INNOTECH Sp. z o.o. to firma z referencjami, która już od kilku lat dynamicznie zdobywa rynek w branży odnawialnych źródeł energii i efektywności energetycznej. Wiodącym elementem naszej działalności jest kompleksowe wykonawstwo instalacji i farm fotowoltaicznych. W ostatnim czasie oferta naszej firmy została poszerzona również o palowanie konstrukcji fotowoltaicznych oraz próby wytrzymałościowe wyrywania konstrukcji PV. W tym celu do naszego parku maszyn dołączył samojezdny kafar BIPROMASZ KB-4G, charakteryzujący się poniższymi danymi technicznymi:
- Energia uderzenia – 950 J
- Ilość uderzeń – 620-150 1/min.
- Skok młota hydraulicznego – 3500 mm
- Siła docisku młota – 15 kN
- Max. siła wyrywania profili – 30 kN
- Max. długość wbijanego elementu – 4500 mm
Dla jeszcze większej wygodny Inwestora oferujemy usługę palowania, powiązaną ze skręcaniem konstrukcji górnej. Kompleksowa usługa zagwarantuje najwyższej jakości efekt poziomowania, ułatwiający dalsze etapy budowy i użytkowania farmy.
Energia odnawialna
to najlepsze rozwiązanie na na kryzys energetyczny.
Nasza oferta obejmuje:
Fotowoltaika
Instalacja fotowoltaiczna to korzyść dla Ciebie, Twoich rachunków oraz środowiska naturalnego. Inwestując w panele słoneczne stajesz się niezależny od rosnących cen prądu.
Pompy ciepła
Pompa ciepła jest ekologicznym urządzeniem grzewczym, które w dobie nieustannie wzrastających ceny paliw, pozwala wykorzystać energię cieplną pochodzącą z natury.
Polityka cookies
Polityka prywatności