Magazyny energii –

hybrydowe instalacje PV dla przemysłu

INNOTECH Sp. o. o. rozszerza swoją ofertę o usługi związane z dostawą i montażem magazynów energii elektrycznej.

Systemy hybrydowe stanowią połączenie paneli fotowoltaicznych i magazynów energii elektrycznej. Pozwalają na efektywne zarządzanie energią elektryczną wtedy, gdy zapotrzebowanie na prąd przekracza możliwości samej instalacji fotowoltaicznej.

W takim przypadku zamiast pobierać energię z sieci, można skorzystać z zapasu zmagazynowanego we własnym systemie bateryjnym.

Tego typu rozwiązania dedykowane są dla podmiotów oczekujących stabilnego i niezakłóconego dostępu do energii elektrycznej. System hybrydowy traktowane są jako wsparcie w okresie zwiększonego zapotrzebowania na energię, ale mogą być również wykorzystywane jako zasilanie awaryjne. 

Systemy hybrydowe są bardzo dobrym rozwiązaniem w przypadku kiedy klient potrzebuje zamontować większą instalację fotowoltaiczną, a moc przyłączeniowa nie pozwala na przyłączenie jej do sieci elektroenergetycznej. 

Włączenie do systemy magazynu energii spowoduje, że moc przyłączeniowa pozostanie na niezmienionym poziomie a całość nadprodukowanej energii wykorzystamy w kiedy instalacji PV już nie produkuje energii. 

Co ważne instalacje hybrydowe charakteryzują się bardzo krótkim okresem zwrotu, sięgającym nawet 3-5 lat. Są dobrze odbierane przez zakłady energetyczne gdyż poprzez magazyny można zarządzać ilością energii oddawaną do sieci.

Kolejny argumentem przy podejmowaniu decyzji o zakupie jest możliwość pozyskania dofinansowania na tego typu rozwiązania, gdyż są one przewidziane w programach funduszy europejskich w nowej perspektywie finansowej 2021-2027.

W przypadku chęci podjęcia współpracy przygotujemy dla Państwa analizę energetyczno-ekonomiczna, która rzetelnie podsumuje korzyści z wynikające z zakupu instalacji hybrydowej i będzie uzasadnieniem decyzji zakupowej.

Partnerem INNOTECH w obszarze magazynowania energii został STAY-ON Storage Engineering (https://stay-on.pl).

Innotech

Dostarczamy darmową energię ze słońca

Strona głównaKontakt
Portal z plikami cookie
Portal z plikami cookie